خدمات گروه پژوهشی کودک و نوجوان

ماموریت بوژان، توانمندسازی فعالان حوزه کودک و نوجوان از طریق ارزیابی، نیازسنجی، آموزش و پژوهش مهارت‌های پرورشی و پایش مستمر نتایج عملکردی به منظور دستیابی به شاخص‌های حوزه سلامت روان است.

فرم درخواست مراکز

نیازسنجی و پژوهش

  1. انجام پروژه‌های پژوهش‌ محور
  2. انجام پروژه‌های شناسایی فرصت‌های بهبود شخصیت در شهرستان‌ها
  3. انجام پژوهش‌های حوزه پرورش کودک و نوجوان (کتابخانه‌ای و میدانی)
  4. تولید محتوا (کتاب، جزوه، نشریه، ویدئو و…)

مرحله اول: انجام پروژه‌های پژوهش محور

یکی از اصلی ترین خدمات گروه پژوهشی کودک و نوجوان، ارائه پروژه‌های  پژوهش محور است.
منظور از پژوهش، انجام انواع آزمون و خطا و رسیدن به پاسخ‌های آماری و کمی است که از تحلیل آن‌ها به همراه پاسخ‌های کیفی گرفته شده، بتوان به نتیجه‌ای مستند دست یافت.
پروژه‌های پژوهشی، از طریق شناسایی فرصت‌های پژوهشی توسط هیات علمی گروه یا به سفارش‌ کارفرما تعریف می‌شود.

مرحله دوم: انجام پروژه‌های شناسایی فرصت‌های بهبود شخصیت در بزرگسالان

بخش عمده پژوهش‌ها با هدف بهبود شخصیت افراد انجام می‌شود، به این گونه که بتوان راهی گشود تا افراد بتوانند سازگاری خود را در شرایط و بحران‌ها افزایش دهند. همچنین با تمرکز بر روی بحث رشد شخصیتی افراد و بهبود آن، مسايل فراگیر در جامعه مانند افسردگی و اضطراب، تحت کنترل بیشتری قرار خواهد گرفت.

مراحل ارزیابی

مرحله اول: ارزیابی میزان سلامت کودک و نوجوان

لازمه ی شروع پژوهش، بررسی وضعیت فعلی است. برای مثال در مبحث کودک، ابتدا باید وضعیت سلامت کودک در حال حاضر ارزیابی شود تا بتوان برنامه‌ توسعه مهارت‌ها و یا برنامه درمانی مناسبی متناسب با ویژگی‌های او تدوین کرد.
در صورت نیاز به اقدامات درمانی، کودک یا والدین او به کلینیک‌های مورد تایید گروه بوژان معرفی خواهند شد.

مرحله دوم: ارزیابی میزان سلامت فعالان حوزه کودک و نوجوان

گروه بوژان علاوه بر ارزیابی و بهبود سلامت کودک، بر رشد شخصیت بزرگسالان و فعالان حوزه کودک و نوجوان نیز تمرکز کرده است تا کسانی که مسئولیت تربیت و رشد کودکان را به عهده دارند، از استانداردهای سلامت روان و مهارت برخوردار باشند. این ارزیابی به افراد کمک می‌کند تا از وضعیت فعلی سلامت روان خود، آگاه شوند و در صورت آموزش پذیری ، در فضای پژوهشی و تخصصی، آگاهی و مهارت‌های خود را افزایش دهند.

مراحل اعتباربخشی

همه محتواهای تولید شده در حوزه کودک و نوجوان، برای آنان مفید و اثربخش نیستند.

خدمت اعتبار بخشی محتوا از این جهت طراحی شده تا تمامی تولید کنندگان محتوا بتوانند با دریافت نشان تاییدیه بوژان، متناسب بودن محتوای خود را برای گروه‌های سنی مختلف کودکان و نوجوانان ، اثبات نمایند.

مراکز مورد تایید بوژان، آموزش‌های خود را بر مبنای محتوای جدید و مورد تایید گروه به کودکان و نوجوانان آموزش می‌دهند. کارکنان این مراکز طبق سیستم آموزشی بوژان، کسب مهارت کرده‌اند و در برنامه‌های مسمتر بازآموزی شرکت می‌کنند. همچنین میزان سلامت روان کارکنان و کودکان در این مرکز به صورت مستمر مورد ارزیابی قرار می‌گیرد و در صورت نیاز، برای اقدامات درمانی به کلینیک‌ها معرفی می‌شوند. سیستم عملکرد این مراکز به صورت مسمتر ارزیابی می‌شود و متدها و محتواها به روز و در حال توسعه و بهبود هستند.

مراحل آموزش

مرحله اول: برگزاری دوره ‌های آموزشی

گروه بوژان با توجه به ارزیابی‌های انجام شده و نیازسنجی‌های آموزشی، مخاطبان برنامه‌های آموزشی را سطح بندی می‌کند و برنامه‌های آموزشی متنوعی‌ را برای جایگاه‌های مختلف (از جمله والد، مدیر مهد کودک، مربی و…) ارائه می‌دهد.
گواهی‌نامه‌های تایید صلاحیت علمی و عملکردی دانش‌پذیران در سه سطح برنزی، نقره‌ای و طلایی ارائه می‌گردد.

مرحله دوم: برگزاری دوره های کارورزی تجربی

در کنار برنامه‌های آموزشی، افرادی که تمایل به افزایش مهارت‌‌های اجرایی خود در حوزه کار با کودک و نوجوان را دارند، می‌توانند از حضور در دوره‌های کاروزی گروه بوژان بهره‌مند شوند.

حضور در دوره‌های کارورزی، علاوه بر تجربه آموزی، باعث غنی‌شدن رزومه کاری دانش‌پذیران در مواجهه با فرصت‌های شغلی می‌شود.

اعلانات جدید

آخرین اعلانات بوژان

قوانین و استانداردها

انواع استانداردهای بین المللی و ایرانی از نهاد های مختلف مانند آموزش پرورش، بهزیستی و … به صورت منسجم جمع آوری شده است. کاربران می توانند قوانین / استاندارد ها را مشاهده و دانلود نمایند.

error: :خطا این مطالب محافظت شده اند !!
×

Powered by WhatsApp Chat

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟